picnik
picnik

خواص زنجبيل تازه,خواص زنجبيل تازه براي لاغري,خواص زنجبيل و دارچين با عسل,خواص زنجبيل و دارچين,خواص زنجبيل و عسل,خواص زنجبيل براي مردان,خواص زنجبيل براي پوست,خواص زنجبيل براي سرماخوردگي,چاي زنجبيل,مضرات زنجبيل,زنجبيل و فشار خون,مضرات زنجبيل,زنجبيل و لاغري,خاصيت زنجبيل,فوايد زنجبيل

خواص زنجبيل تازه براي مردان و خاصيت زنجبيل و فوايد زنجبيل براي پوست

اينفوگرافي از خواص زنجبيل

خواص زنجبيل تازه براي مردان و خاصيت زنجبيل و فوايد زنجبيل براي پوست

خواص زنجبيل تازه براي مردان و خاصيت زنجبيل و فوايد زنجبيل براي پوست

دانلود فيلم خواص زنجبيل

پس از معرفي رازيانه,تخم كتان و خواص عرق كاسني از خانواده گياهان دارويي و مترونيدازول , اينبار نوبت به معرفي خواص زنجبيل در سايت من و تو اوكي رسيد.

زنجبيل چيست

زنجبيل از گياه زرد رنگ داراي رگه‌هاي بنفش با نام علمي Zingiber officinale بدست مي‌آيد. اگرچه معمولاً از زنجبيل به عنوان ريشه آن گياه نام برده مي‌شود ولي در اصل قسمت مورد استفاده گياه ساقه متورم شده زيرزميني آن است كه «ريزوم» نام دارد.

زنجفيل چگونه مي رويد

جنس زنجبيل سرده‌اي از تيره زنجبيليان علفي ايستاده چندساله با حدود ۷۰ گونه بومي آسياي جنوب شرقي است با ساقه باريك و ني‌مانند و برگ‌هاي سرنيزه‌اي سـبز براق كه از زمين‌ساقه‌اي غده‌اي مي‌رويند؛ گل‌هاي آنها سبز مايل به زرد با لبه‌اي ارغواني و لكه‌هاي كرم‌رنـگ و گل‌آذين مخروطي و كوچك و سنبله‌اي متراكم است كه در تابستان از زمين ساقه بيرون مي‌زند.

خواص زنجبيل براي مردان

زنجبيل يا زنجفيل به انگليسي (Ginger)  به دليل طعم و عطري كه به غذا مي‌دهد يكي از پرمصرف‌ترين گياهان دارويي و غذايي در ميان مردم كشورهاي شرقي است. مصرف روزانه زنجبيل به همراه غذاها، چاي يا سالاد مي‌تواند علاوه بر افزايش قواي جنسي به عنوان يك داروي طبيعي براي كاهش ميزان كلسترول خون، كاهش چسبندگي پلاكت‌ها، افزايش قوت هضم و متابوليسم بدن مورد استفاده قرار گيرد. علاوه بر زنجبيل امروزهه فرآورده‌هاي صنعتي ديگري از اين گياه دارويي تهيه مي‌شود كه در داروخانه‌ها به فروش مي‌رسد. اسانس زنجبيل يكي از اين فرآورده‌هاست كه مي‌توان روزانه 20 تا 30 قطره آن را به همراه غذا، سالاد و چاي دو تا سه بار درر  طول روز مصرف كرد.

درمان ميگرن با زنجبيل :

به اندازه يك نخود پودر زنجبيل را در يك كاسه ماست تركيب كرده و همراه با غذا ميل كنيد. اين كار را هر روز تكرار كنيد تا از ميگرن پيشگيري شود.
مصرف زنجبيل در افراد دچار زخم معده و يا زخم دوازدهه و يا هم‌زمان با مصرف داروهاي ضد انعقاد – كه مي‌تواند براي رقيق شدن خون شوند – اكيداً منع شده‌است.همچنين در مورد استفاده از گياهان دارويي، بويژه اگر به نوزاد خود شير مي‌دهيد يا باردار (فيلم زايمان طبيعي و زايمان طبيعي) هستيد با پزشك خود مشورت كنيد.

 

 

زنجبيل در دوران بارداري : آري يا نه؟ (تعبير خواب بچه دار شدن تعبير خواب نوزاد تعبير خواب بارداري تعبير خواب حاملگي)

در خصوص مصرف زنجبيل در دوره‌ي بارداري اتفاق نظري بين محققان وجود ندارد. نتايج پژوهش‌هاي مختلف نتايج مختلفي را نيز نشان داده است. برخي از مطالعات نشان مي‌دهند كه رابطه‌اي بين مصرف زنجبيل و سقط‌جنين وجود دارد. نتايج بررسي‌هاي ديگر حاكي از اين است كه مصرف اين ادويه باعث بروز مشكلات و عوارضي در اين دوره مي‌شود. درحالي‌كه بررسي‌هاي متعدد ديگر نشان مي‌دهد كه مصرف زنجبيل در دوره‌ي بارداري نه تنها مشكلي به بار نمي‌آورد بلكه باعث تسكين حالت تهوع نيز مي‌شود. به همين دليل توصيه مي‌كنيم كه شما قبل از مصرف مكمل يا خود زنجبيل با پزشكتان مشورت كنيد. چون بسياري از خانم‌ها براي مقابله با حالت تهوع‌هاي صبحگاهي از اين ادويه استفاده مي‌كنند.

 

خواص زنجبيل براي پيشگيري از خطر ابتلا به سرطان

اگر در گذشته مردم از قحطي، وبا و يا طاعون و غيره مي‌مردند امروزه سرطان بلاي جان انسان شده است. به نظر مي‌رسد كه چاره‌اي جز تلاش براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري مهلك نيز وجود ندارد. نتايج پژوهش‌هاي متعدد نشان مي‌دهد كه زنجبيل حاوي تركيباتي است كه خواص ضدسرطاني دارند. محققان مشاهده كرده‌اند كه زنجبيل با سلول‌هاي سرطاني تخمدان مقابله مي‌كنند. نتايج بررسي‌هاي ديگر نيز نشان مي‌دهد كه مصرف زنجبيل  تازه باعث كاهش التهاب‌هاي كولون (روده) مي‌شود.

 

خواص زنجبيل مي‌تواند باعث كاهش قند خون شود

نتايج يك پژوهش جديد نشان مي‌دهد كه پودر زنجبيل در افرادي كه از ديابت نوع ۲ رنج مي‌برند باعث كاهش قند خون مي‌شود. اگر شما نيز از اين بيماري رنج مي‌بريد و نگران ميزان قند خونتان هستيد با پزشك معالجه‌ي خود در خصوص مصرف زنجبيل مشورت كنيد. اگر پزشكتان تشخيص بدهد كه مصرف اين ادويه با داروهايتان تداخل ايجاد نكند مي‌توانيد از آن براي كنترل هر چه بيشتر قند خونتان استفاده كنيد. توجه داشته باشيد كه در برخي موارد مصرف زنجبيل مي‌تواند تأثير خطرناكي روي ميزان انسولين بدنتان داشته باشد.

 

خواص زنجبيل باعث بروز التهاب‌هاي دهاني مي‌شود

در طب سنتي اين اعتقاد وجود دارد كه زنجبيل گرمي است و باعث گرم شدن بدن مي‌شود؛ يعني اينكه باعث مي‌شود بدن گرماي بيشتري توليد كند. امكان دارد اين مسئله نيز باعث بروز التهاب در دهان و مخاط شده و ايجاد سوزش يا خارش كند. اگر شما با مصرف زنجبيل احساس التهاب و سوزش در دهان داشتيد از مصرف آن بپرهيزيد.

 

آرامش بخشي هوشمند زنجبيل

كاربرد زنجبيل در غذاهاي دنيا و آشپزي (آموزش اشپزي)

بررسي‌ها نشان داده‌اند كه زنجبيل مي‌تواند باعث جلوگيري از تهوع ناشي از عمل جراحي و شيمي درماني شود، مطالعات باليني در لندن انجام شد نشان داد مصرف يك گرم پودر زنجبيل در جلوگيري از حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل جراحي به اندازه داروهاي آرامش بخش مرسوم موثر است. خاصيت گرم كنندگي و فعال كنندگي زنجبيل آن را به عنوان شفابخش خانگي معرفي كرده‌است.

اگر به كشيدگي عضله دچار شده‌ايد، گلودرد داريد و يا از بيماري مسافرت در رنج هستيد براي خود يك تونيك زنجبيل درست كنيد و ميل نمائيد تا به قدرت شفا بخش فوق العاده آن پي ببريد. زنجبيل فوايد فراواني براي سلامتي دارد. مطلب ما درباره ساقه گرد پيچ خورده‌اي است كه گاهي براي غذا سرخ كردني از آن استفاده مي‌شود.

زنجبيل را مي‌توان به آب گرم اضافه كرد و در مواقع سرمازدگي پاها را در آن قرار داد. در مواقع دندان درد مي‌توان آن را جويد و هنگام گلو درد از غرغره آن استفاده كرد. همچنين براي درمان سرماخوردگي آن را به آب گرم، ليمو و عسل افزود.اگر علاقه‌اي به استفاده از اين محلولها نداريد مي‌توانيد آن را پس از خرد كردن براي تسكين سردرد به ناحيه پيشاني بماليد؛ روغن زنجبيل را مي‌توان با روغنهاي ديگر رقيق كرده و براي تسكين دردهاي ناشي از كشيدگي ماهيچه آسيب ديده روي آن ماساژ داد تا گردش خون را بهبود بخشيده و باعث تسكين درد شود.”

دليل سودمند بودن زنجبيل اجزاي تشكيل دهنده اصلي زنجبيل شامل نشاسته، اسانسها مانند زينجيبرن (zingiberen) كه به زنجبيل بوي خاص ميد هد، و رزين است. به نظر مي‌رسد بيشتر ارزش درماني زنجبيل به واسطه تركيبات ادويهاي آن يعني جينجرول‌ها (Gingerols) است كه طعم تند و سوزاننده آن ناشي از آنهاست، اگرچه هنوز طرز عمل آن مشخص نيست.

 

خواص زنجبيل براي تسكين درد

نتايج پژوهش‌هاي متعدد نشان مي‌دهد كه افرادي كه با شروع اولين علائم ميگرن يا سردرد زنجبيل مصرف مي‌كنند درد كمتري احساس مي‌كنند. به خاطر اينكه تركيبات موجود در زنجبيل باعث مسدود شدن ترشح هورمون‌هاي التهاب زا مي‌شود. نتايج بررسي‌هاي ديگر نيز نشان مي‌دهد زنجبيل مي‌تواند به بهبود و تسكين آرتريت كمك كند.

 

خواص زنجبيل براي كاهش حالت نفخ

اگر هميشه نفخ مي‌كنيد توصيه مي‌كنيم به چاي خود كمي زنجبيل اضافه كنيد و يا اينكه يك تكه‌ي كوچك زنجبيل تازه و پوست‌كنده بجويد. شما همچنين مي‌توانيد براي جلوگيري از نفخ حاصل از خوردن حبوبات يك تا دو ورقه‌ي نازك زنجبيل تازه را به غذاي حاوي اين مواد اضافه كنيد. خواهيد ديد كه حالت نفختان به ميزان قابل‌توجهي كاهش پيدا خواهد كرد.

 

خواص زنجبيل براي سرماخوردگي

زنجبيل تازه را براي سرماخوردگي و آنفلوآنزا بكارببريد.

ساير خواص زنجبيل 
زنجبيل خشك شده را جهت درمان سرگيجه و تهوع مصرف كنيد.
 قرص آن را براي درمان آرتريت و مشكلات گردش خون مورد استفاده قراردهيد.

 

دانلود فيلم خواص زنجبيل

نقش زنجفيل در ورزش (اخبار ورزشي)

گزارش شده كه زنجبيل بعنوان آنتي اكسيدان و ماده ترموژنيك هم عمل مي كند . همين خاصيت ترموژنيك است كه براي بدنسازان بيشترين اهميت را دارد ، به اين دليل كه مواد ترموژنيك از طريق سوزاندن كالري و چربي بيشتر  ، دماي بدن را افزايش مي دهند.

 

فوق مهم / مصرف روزانه زنجفيلباعث اين اثرات شگفت انگيز مي شود

(فال روزانه)

مبارزه با سلول هاي سرطاني

به صورت علمي مشخص شده است كه زنجبيل توانايي نابود كردن سلول هاي سرطاني تخمدان، حتي سريع‌تر و موثرتر از داروهاي مبتني بر پلاتين كه به بيماران مبتلا به سرطان داده مي شوند را دارد. مصرف ريزوم يا ساقه زيرزميني زنجبيل به كاهش التهاب در روده بزرگ و روده كوچك كمك مي كند كه اين شرايط خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را كاهش مي دهد.

كاهش التهاب

جينجرول ها، تركيباتي در زنجبيل، براي مقابله با بيماري هاي مرتبط با التهاب بسيار موثر عمل مي كنند. اين تركيبات توانايي كاهش درد و ورم عضلاني را در بيماراني كه از درد عضلاني و ورم مفاصل رنج مي برند، دارند و براي افراد مبتلا به چاقي، آلزايمر و ديابت نيز بسيار مفيد هستند.

تسكين دندان‌درد

مالش زنجبيل خام روي لثه ها به واسطه ويژگي هاي درماني قوي اين گياه به تسكين دندان‌درد در مدت زماني كوتاه كمك مي كند.

تسكين گلودرد

زنجبيل يكي از قدرتمندترين درمان هاي طبيعي براي گلودرد و سرفه است. تمام آن چه بايد انجام دهيد جوشاندن چند برش زنجبيل در آب و تركيب آن با عسل و آب ليمو است. اين راه حل در پاكسازي گرفتگي بيني و تسكين گلو درد موثر است.

تسكين سردرد

افرادي مبتلا به ميگرن مي توانند از فوايد تركيب زنجبيل، نعناع بياباني، و فلفل كاين بهره‌مند شوند. چند برش زنجبيل را با يك قاشق چايخوري نعناع بياباني خشك شده و اندكي فلفل كاين تركيب كرده و اجازه دهيد به آرامي به جوش آيد.

بهبود گوارش

چند برش زنجبيل را براي چند دقيقه در آب بجوشانيد و اين نوشيدني را با عسل خام شيرين كنيد. اين نوشيدني ناراحتي معده را آرام مي كند و نفخ را از بين مي برد.

توقف ريفلاكس اسيد

بنابر مطالعه اي كه در نشريه Molecular Research and Food Nutrition منتشر شد، تركيبات موجود در زنجبيل مي توانند شش برابر موثرتر از داروهاي مسدودكننده اسيد عمل كنند. برخلاف اين داروها، زنجبيل خطر زخم معده يا سرطان معده را افزايش نمي دهد.

پيشگيري از بيماري صبحگاهي

بسياري از بانوان بيان كرده اند كه قرص هاي زنجبيل به آنها در كاهش تهوع و استفراغ كمك كرده است. با اين وجود، مشورت با پزشك پيش از استفاده از درمان هاي جايگزين، از جمله مصرف زنجبيل، توصيه مي شود.

تثبيت سطوح گلوكز

پژوهشگران درباره چگونگي كاهش قند خون توسط زنجبيل مطمئن نيستند، اما اين ماده غذايي مي تواند نقش موثري در اين زمينه داشته باشد. براي عادي سازي سطوح گلوكز، يك ليوان آب زنجبيل را صبح هنگام بنوشيد.

دردهاي عضلاني

بنابر مطالعه اي كه در نشريه Journal of Pain منتشر شد، دوز روزانه زنجبيل به كاهش درد عضلاني ناشي از آسيب عضلاني كمك مي كند. براي تسكين درد عضلاني، خمير زنجبيل را با زردچوبه تركيب كرده و روي ناحيه تحت تاثير قرار گرفته بماليد.

افزايش اشتها

به واسطه مزه طراوت بخش و ويژگي هاي دارويي، زنجبيل به تحريك اشتها كمك مي كند. تمام آن چه بايد انجام دهيد جويدن يك تكه زنجبيل پيش از وعده غذايي است تا شيره گوارشي به حركت درآمده و اشتهاي شما افزايش يابد.

پيشگيري از تهوع پس از عمل جراحي

به صورت علمي مشخص شده است كه زنجبيل در پيشگيري از تهوع و استفراغ پس از عمل جراحي، به ويژه جراحي هاي زنانه، موثر است. تنها كافي است يك تكه زنجبيل را بجويد.

 

 

خواص زنجبيل تازه براي مردان و خاصيت زنجبيل و فوايد زنجبيل براي پوست


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۴۰:۴۶ ] [ picnik ] [ نظرات (0) ]

عكس پروفايل خفن پسرانه 

عكس پروفايل دخترونه خاص 

عكس پروفايل عاشقانه براي تلگرام 

عكس پروفايل دخترونه زيبا 

عكس پروفايل خفن مردانه

عكس پروفايل زنانه خاص

عكس پروفايل عاشقانه تلگرام

عكس پروفايل غمگين دخترونه

عكس پروفايل دخترونه قشنگ

عكس پروفايل پسرانه غمگين

عكس پروفايل تلگرام عاشقانه غمگين دخترونه زيبا و پسرانه خفن خاص

عكس پروفايل خفن پسرانه و دخترونه خاص و عاشقانه براي تلگرام

عكس پروفايل خفن پسرانه 

عكس پروفايل دخترونه خاص 

عكس پروفايل عاشقانه براي تلگرام 

عكس پروفايل دخترونه زيبا 

عكس پروفايل خفن مردانه

عكس پروفايل زنانه خاص

عكس پروفايل عاشقانه تلگرام

عكس پروفايل غمگين دخترونه

عكس پروفايل دخترونه قشنگ

 

عكس پروفايل دخترونه غمگين شيك فانتزي

عكس پروفايل خفن پسرانه 

عكس پروفايل دخترونه خاص 

عكس پروفايل عاشقانه براي تلگرام 

عكس پروفايل دخترونه زيبا 

عكس پروفايل خفن مردانه

عكس پروفايل زنانه خاص

عكس پروفايل عاشقانه تلگرام

عكس پروفايل غمگين دخترونه

عكس پروفايل دخترونه قشنگ

عكس غمگين براي پروفايل تلگرام

عكس پروفايل تلگرام عاشقانه غمگين دخترونه زيبا و پسرانه خفن خاص

 

عكس غمگين براي پروفايل دخترونه

عكس پروفايل تلگرام عاشقانه غمگين دخترونه زيبا و پسرانه خفن خاص

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۴۰:۰۰ ] [ picnik ] [ نظرات (0) ]

شربت مترونيدازول كودكان,مصرف مترونيدازول در بارداري,مترونيدازول دندان,مترونيدازول و آموكسي سيلين,شربت مترونيدازول,مترونيدازول در بارداريوپماد مترونيدازول,مترونيدازول در شيردهي,مصرف مترونيدازول در بارداري,مترونيدازول دندان,پماد مترونيدازول,مترونيدازول در شيردهي,قرص مترونيدازول,مترونيدازول,مترونيدازول 250,قرص مترونيدازول 250,داروي مترونيدازول,شربت مترونيدازول كودكان.قرص متروماكس 250,قرص مترونيدازول ٢٥٠,ژل مترونيدازول,خواص مترونيدازول,مترونيدازول 500,ميترونيدازول ٢٥٠

مترونيدازول و همه چيز درباره قرص مترونيدازول 250 metronidazole

مترونيدازول,قرص مترونيدازول,قرص مترونيدازول 250

مترونيدازول و همه چيز درباره قرص مترونيدازول 250 metronidazole

 

مترونيدازول (به انگليسي: Metronidazole) در وافع يك آنتي بيوتيك است كه با باكتري هاي بدن انسان مي  جنگد. اين دارو بر عفونت هاي ويروسي تاثيري ندارد. مصرف غيرلازم و يا مصرف بيش از حد آنتي بيوتيك ها باعث كاهش كارايي آنها مي شود.

مترونيدازول براي درمان عفونتهاي باكتريايي واژن، معده، پوست، مفاصل و دستگاه تنفسي استفاده مي  شود. اين دارو يك عفونت قارچي است.

هشدار مطالب جامع دربار قرص مترونيدازول فقط جهت آشنايي و شناخت شما هستند قبل از مصرف حتما با  دكتر خود مشورت كنيد و از مصرف خودسرانه جدا خودداري كنيد.

براي اينكه مطمئن شويد اين دارو براي شما بي خطر است٬ در مورد سابقه ها و حساسيت هاي زير حتما پزشك خود را در جريان قرار دهيد

نام هاي تجاري مترونيدازول

Femazole , Flagyl , Gelomet , Infu-Nidazole , Metronid , Metromax , Metrovage , Metryl , Protostat , Satric , Tamizol

و معروف metronidazole pill  و metronidazole 250 mg هستند.

شركتهاي دارويي مترونيدازول
 

نام شركت

 

كشور سازنده

دوز

اشكال دارويي

نام تجاري

نام ژنريك

عبيدي

Iran

۲۵۰mg

Tablet

METRONIDAZOLE-ABIDI

Metronidazole

پارس دارو

Iran

۲۵۰mg

Tablet

Metronidazole

خوارزمي

Iran

۲۵۰mg

Tablet

Metronidazole

امين

Iran

۲۵۰mg

Tablet

Metronidazole

البرز دارو

Iran

۲۵۰mg

Tablet

Metronidazole

البرز دارو

Iran

۱۲۵MG/۵ML

Suspension

Metronidazole

تهران شيمي

Iran

۲۵۰mg

Tablet

METROMAX

Metronidazole

تهران شيمي

Iran

۱۲۵MG/۵ML

SUSPENSION

METROMAX

Metronidazole

CLARIS LIFE SCIENCES

INDIA

۵mg/ml

Injection

METRIS

Metronidazole

سبحان دارو

Iran

۰.۷۵%

Topical Gel

METRONIDAZOLE-SOBHAN

Metronidazole (Topical)

پارس دارو

Iran

۰.۷۵%

Topical Gel

Metronidazole (Topical)

دارو پخش

Iran

۰.۷۵%

Topical Gel

Metronidazole (Topical)

پارس دارو

Iran

۰.۷۵%

VAGINAL GEL

METROVAGE

Metronidazole (Vaginal)

ايران ناژو

Iran

۵۰۰mg

VAGINAL SUPP

METRONIDAZOLE-NAJO

Metronidazole (Vaginal)

پارس دارو

Iran

۵۰۰mg

Vaginal Tablet

Metronidazole (Vaginal)

تهران شيمي

Iran

۰.۷۵%

VAG GEL

METROMAX

Metronidazole (Vaginal)

شركت داروسازي خوارزمي

Iran

۲۵۰mg

Tablet

Metronidazole

شركت داروسازي كيش مديفارم

Iran

۰.۷۵% Vaginal

Gel

Metronidazole (Vaginal)

شركت داروسازي كيش مديفارم

Iran

۰.۷۵% Topical

Gel

Metronidazole (Topical)

شركت داروسازي امين

Iran

۲۵۰mg

F.C. Tablet

Metronidazole

شركت داروسازي بهوزان

Iran

۰.۷۵%

Vaginal Gel

Metronidazole Behvazan

Metronidazole (Vaginal)

شركت داروسازي ثامن

Iran

۵mg/ml

Injection Solution

Metronidazole

داروسازي شهيد قاضي

Iran

۰.۵%

Injection Solution

Infu-Nidazole

Metronidazole

گياهان دارويي مرتبط:

تخم كتان

رازيانه

خواص زنجبيل

خواص عرق كاسني

 

طريقه مصرف مترونيدازول

براي پيشگيري از ناراحتي معده، بهتر است اين دارو را به همراه غذا و يا يك ليوان پر آب و يا شير مصرف نمود. مقدار مورد استفاده بسته به بيماري شما، نوع عفونت و يا واكنش شما به درمان متغيير مي باشد. توجه نماييد كه تا زمانيكه مقدار تجويز شده توسط پزشك پايان نيافته است، به مصرف اين دارو ادامه دهيد، حتي اگر عفونت از بين برود.

عوارض قرص مترونيدازول

در صورت بروز هريك از علايم زير، با پزشكتان تماس بگيريد: اسهال ، دل پيچه ، تهوع و استفراغ ، سوزش دهان يا زبان ، خارش يا ترشح  كه قبل از درمان وجودنداشته ، پلاك هاي سفيد در دهان يا روي زبان ، گلودرد، تب ، بثورات جلدي ، سرگيجه ، سياهي رفتن چشم ، سردرد، افت مهارت هاي بدني ، عدم تعادل يا بي حسي ، ضعف يا گزگز انگشتان دست و پا. ادرارتان ممكن است تيره شود، كه از نظر پزشكي بي اهميت است .

موارد احتياط مصرف مترونيدازول در بارداري

در صورت وجود هريك از موارد زير پيش از مصرف مترونيدازول ، پزشكتان را مطلع سازيد:
حساسيت به مترونيدازول
بارداري يا شيردهي
مصرف داروهاي ديگر، به ويژه ضدانعقاد (رقيق كننده هاي خون ، مثل وارفارين ) يا ديسولفيرام
سابقه يا ابتلا به بيماري هاي مغزي مثل صرع ؛ مشكلات خوني ، يا بيماي هاي كبدي

هنگام مصرف مترونيدازول توصيه مي شود

حتي در صورت احساس بهبودي دارو را تا آخر مصرف كنيد تا عفونت بدنتان درمان شده ، از عود بيماري جلوگيري شود.
با جويدن آدامس يا مكيدن آب نبات هاي بدون قند و يا نوشيدن چند جرعه آب ، خشكي دهان را تسكين دهيد.
اگر در حال درمان براي عفونت با تريكوموناس هستيد، براي جلوگيري از عفونت مجدد همسرتان نيز بايد همزمان با مترونيدازول درمان شود و تا بهبود كامل حتماً از كاندوم استفاده شود.
مترونيدازول را دور از دسترس كودكان ، دور از گرما، نور مستقيم يا حرارت مرطوب نگهداري كنيد (در اين شرايط مترونيدازول فاسد مي شود).
اگر ظرف ۳ روز درمان با مترونيدازول احساس بهبودي نمي كنيد، با پزشكتان مشورت كنيد.

هنگام مصرف مترونيدازول نبايد

به هيچ وجه نوشابه هاي الكلي بنوشيد يا داروهاي حاوي الكل مصرف كنيد. و اين نكته را بايد حداقل تا يك روز پس از اتمام درمان با مترونيدازول رعايت كنيد. در غيراينصورت ممكن است دچار يك واكنش بسيار ناخوشايند شويد كه علايمش عبارتند از، تهوع ، استفراغ ، دل پيچه ، سردرد، تپش قلب ، و برافروختگي و گُرگرفتگي .
دارو را پس از تاريخ مصرفش استفاده نكنيد.
پيش از اتمام دارو، مصرفش را قطع نكنيد؛ مگر به دستور پزشكتان

مترونيدازول دندان /  مترونيدازول و آموكسي سيلين

آنتي بيوتيك ها به منظور جلوگيري از گسترش عفونتلثه و دندان تجويز مي شوند و ممكن است همراه با داروهاي مسكن مورد استفاده قرار گيرند. از نمونه هاي داروهاي آنتي بيوتيك مي توان به آموكسي سيلين يا مترونيدازول اشاره كرد. آنتي بيوتيك ها نبايد به هيچ وجه جاي مراجعه به پزشك را نمي گيرد و نبايد براي به تعويق انداختن درمان مورد استفاده قرار گيرد.

شربت مترونيدازول كودكان

شربت مترونيدازول كودكان براي كودكان بستگي به نوع بيماري متغيير است.

مترونيدازول در دوران بارداري و شير دهي

(مرتبط:فيلم زايمان طبيعي و زايمان طبيعي / تعبير خواب حاملگي و تعبير خواب بارداري / تعبير خواب بچه دار شدن / تعبير خواب نوزاد)

مترونيدازول براي انسانها كارسينوژن نيست وسبب اختلالات جنين نمي شود. ولي برخي اعتقاد دارند كه بهتر است از مترونيدازول بعد از سه ماهه اول بارداري استفاده شود. مترونيدازول در شيردهي بدون خطر است. البته توصيه مي شود كه به دنبال تجويز دوز 2 گرمي دارو ، شيردهي براي 24 – 12 ساعت قطع شود.

جمع آوري اختصاصي توسط سايت من و تواوكي

مترونيدازول و همه چيز درباره قرص مترونيدازول 250 metronidazole


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۳۳:۴۴ ] [ picnik ] [ نظرات (0) ]

فروردين: ممكن است در ذهن تان شما يك پرنده آزاد باشيد، اما كارهاي روتين و روزمره فرصت كمي‌در اختيار شما قرار  ميدهد تا مجالي براي خيال بافي داشته باشيد. شما راحت مي‌توانيد راه حل رهايي از اين موقعيت دشوار و پيچيده را بيابيد. ممكن است كمي‌پيچيده باشد؛ به هر حال، اولين قدم هميشه دشوار است. شما هميشه كارهايتان را استادانه و ماهرانه آغاز مي‌كرديد، و آشفتگي موقعيت كنوني كه در آن قرار داريد، شما را كمي‌نااميد كرده است. خود را بابت اينكه نتوانستيد امروز از احساسات تان پيروي كنيد، سرزنش نكنيد. اما حالا كافي است بهترين كاري كه در توان تان است را انجام دهيد.

ارديبهشت: ممكن است امروز احساس كنيد كه از جانب كسي چشم مي‌خوريد چرا كه سياره حاكم شما ونوس شما را با  شخصي آشنا مي‌كند كه باعث ميشود شما عصبي شده و احساس پريشاني كنيد. مواجه شدن با افكار و ترس‌هايتان مي‌تواند راه خوبي باشد تا شما دريابيد كه چه چيزهايي در شما احساس امنيت و رضايت ايجاد مي‌كنند. شايد اين كار اكنون كمي‌سخت باشد،‌ اما تغييراتي كه درست در جلوي روي شما درحال ايجاد شدن هستند، باعث مي‌شوند تا شما بتوانيد به اهداف بلند مدت خود دست يابيد.

فال روزانه

خرداد: ممكن است امروز احساسات شما باعث شوند كه كمي‌از حالت طبيعي خود خارج شويد. در اين حالت شما به  سختي مي‌توانيد تشخيص دهيد كه بايد چه كار بكنيد و اصلا چه كاري درست است؟! اما به يكباره شما آماده بيرون آمدن از اين حالت شده و مي‌توانيد با آنچه كه باعث شده بود تا شما دچار اين حالت شويد، فاصله بگيريد. ولي ناگهان لحظه‌اي بعد درمي‌يابيد كه كار كردن برايتان سخت شده و نمي‌توانيد تا همه كارها را بدرستي انجام دهيد. با وجود اينكه به نظر مي‌رسد بايد براي اين موقعيت براي تصميم گيري‌هايتان از قانون ” همه يا هيچ” استفاده كنيد، اما شايد بهتر باشد كه كمي‌بينديشيد و نقطه مياني را كه براي تان بهترين نتيجه را دارد اتخاذ كنيد.

تير: امروز به نظر مي‌رسد كمي‌آشفته هستيد و نمي‌توانيد از اعمال‌تان ، نتيجه مشخصي انتظار داشته باشيد. به همين  خاطر سخت است كه ذهن تان سر و سامان دهيد. اگر فكر مي‌كنيد كه يكي از نزديكترين دوستان يا همكاران تان مانع كارهاي شماست، سعي كنيد به جاي اينكه عصبي شويد و مثل آسياب بادي دور خود بچرخيد علت را در رفتارها واكنش‌هاي خود جستجو كنيد. ظاهرا، موانع بسيار جدي و دشوار به نظر مي‌رسند، حتي اگر شما آنها را در ذهن تان ايجاد كرده باشيد و وجود خارجي نداشته باشند. سعي كنيد براي تغيير شرايط و محيط اطراف تان اول ذهن تان را تغيير دهيد!

مرداد: زندگي شماسخت تر از آن است كه دوست داريد، و هنوز راه ساده‌اي به ذهنم نمي‌رسد تا براي كاهش  استرس‌هاي دروني تان به شما پيشنهاد كنم. شما نيازهاي اساسي داريد كه مستلزم اين است كه روش‌هاي مشخصي را براي زندگي خود اتخاذ كنيد،‌ در عين حال قلب تان چيزي بيش از داشته‌هاي كنوني تان مي‌خواهد. اين آرزوهاي قشنگ را براي داشتن آينده‌اي بهتر از دست ندهيد، حتي اگر نمي‌دانيد چگونه به آنها دست يابيد. بهترين كار كه مي‌توانيد براي داشتن آينده‌اي بهتر انجام دهيد اين است كه محكم و استوار پاي آرزوها و ايده آل‌هايتان بايستيد و مطمئن باشيد در نهايت به آنها دست مي‌يابيد.

شهريور: شما مي‌خواهيد در كارتان موفق شويد، اما امروز آن صبر و حوصله‌اي كه بايد در انجام كارها داشته باشيد را  نداريد. اگر حواس پرتي و آشفتگي در كارتان نداشته باشيد موفق خواهيد شد و حالا كه آنها را در اختيار نداريد، نااميد شده‌ايد. متاسفانه، نزديكان تان به نظر مي‌رسد آنقدر كه بايد، به محيط اطراف شان توجهي ندارند. شايد بهتر باشد كه براي خودتان حدو و مرزي تعيين كنيد يا اينكه براي اثبات درستي و حقانيت خودتان رابطه‌اي را پايان ببخشيد.

فال روزانه

مهر: ممكن است امروز احساس گيجي پريشاني كنيد، به خاطراينكه فكرمي‌كنيد قدرت خلاقيت شما امروز ناپديد شده  است. كارهاي تكراري و روتين شما امروز معكوس شده است،‌ و باعث مي‌شوند كه نتوانيد براحتي روي دنبال كردن روياهايتان تمركز كنيد. بخاطر اينكه نمي‌توانيد كارهاي معجزه بخش انجام دهيد خود را سرزنش نكنيد. شما بيش از آن كه حتي فكرش را هم بكنيد لايق با استعداد هستيد. اماچيزي كه شما نداريد و محتاج آن هستيد ، اين است كه بايد براي رسيدن به اهدافي كه در نظر داريد صبر و شكيبايي داشته باشيد.

آبان: امروز نياز داريد تكليف تان را با خودتان مشخص كنيد كه آيا با خودتان روراست باشيد يا اينكه وجهه ظاهري و اجتماعي  خود را حفظ كنيد. تصميمات و افكار اخير شما به آن ميزان كه به نظر مي‌رسد مهم نيستند، به خاطر اينكه آنها قسمتي از يك پيشرفت بلند مدت هستند كه ساختار روابط كنوني شما را دوباره تعريف مي‌كنند. به ياد داشته باشيد كه ونوس جذاب با سياره حاكم شما پلوتون در اتصال هستند، احساسات شما را تشديد مي‌كنند همچنانكه حد و مرز بين دوستي و عشق رمانتيك شما را امتحان مي‌كنند.

آذر: امروز به نظر مي‌رسد شخصي به طرز غير قابل تحملي شما را آزرده خاطر مي‌كند و بي هيچ دليل مشخصي با شما  مخالفت مي‌كند كه اين كار باعث بوجودآمدن لحظات سختي براي شما مي‌شود. اما احتمالا ماجرا بيش از چيزهايي است كه چشم شما آن ها را مي‌بينند. ممكن است ديگران آن نااميدي و يأسي كه شما از خودتان بابت حل و فصل استرس‌هاي دروني تان داريد به خود شما منعكس كنند. زمانيكه شما مي‌بينيد كه وظايفي كه در خانه يا محل كارتان داريد، تلاش مي‌كنيد تا انجام دهيد.

دي: ممكن است امروز روز ترقي و پيشرفت شما نباشد، مخصوصا اگر شخصي از نزديكان تان چيزي از شما بخواهد كه شما  قادر نباشيد درخواست او را انجام دهيد. اين تقاضاها ممكن است به خاطر وابستگي شخصيتي كه شماداريد يك درگيري شديد ايجاد كند كه هيچ برنده‌اي هم نداشته باشد. به جاي اينكه تلاش كنيد تا يك موقعيت حل نشدني را تعمير كنيد، قواعد بازي را عوض كنيد. تنها هدف واقعي كه شما نياز داريد اين است كه به سخناني كه ديگران مي‌گويند خوب گوش كنيد. استدلال‌هايتان را براي وقت ديگري نگاه داريد.

بهمن: اهميت ندارد كه شما چقدر مي‌خواهيد چيزها را سرهم كنيد، الان نيازداريد كه به محدوديت‌هايي كه اخيرا جزيي از زندگي تان شده است آگاهي يابيد. اوضاع هميشه اينجور باقي نمي‌ماند، حتي اگر نتوانيد مسير واضحي براي رسيدن به موقعيت ايده آل تان را ببينيد. هر چه قدر اكنون شما سخت تر براي رسيدن به اهداف تان تلاش كنيد، ديرتر به آن مي‌رسيد. ظاهرا، اگر دست از چسبيدن به آينده بكشيد، مطمئن باشيد كه زودتر به هدف تان نائل مي‌شويد.

اسفند: امروز بسيار براي‌تان سخت است كه بخواهيد درس جديدي فرا بگيريد، چرا كه شما سركش تر از هميشه هستيد.  اگر شخصي با پاسخ‌هاي جديدي ظاهر شود، شما سعي مي‌كنيد كه اعتبار او را زير سئوال ببريد و در او تعارض ايجاد كنيد. شناختن نقش خود در كشمكش اخير، قدرتي به شما مي‌دهد تا مخالفت كنيد، حتي اگر نتوانيد آن را بيان كنيد. زمانيكه شما بفهميد كه مجبور نيستيد تا درگيرهاي دروني تان را به ديگران نسبت دهيد، روابط و شرايط تان راحت‌تر اداره مي‌شوند.

فال روزانه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۳۳:۱۶ ] [ picnik ] [ نظرات (0) ]
ر خصوص اين كه كارلوس كي‌روش اعلام كرده ديگر بازيكنان پرسپوليس به تيم ملي دعوت نمي‌كند اظهار داشت: ضمن احترامي كه براي كي‌روش قائلم اما او فكر مي‌كند خارجي است و يك زبان اسپانيايي بلد است بايد به همه امر و نهي‌كند. به نظر من كي‌روش بايد پيش يك دكتر روانشناس برود شايد افسرده شده و خودش نمي‌داند.
 
وي ادامه داد: دليلي ندارد كي‌روش هر روز صدايش را بلندتر كند، كي‌روش چه حقي دارد اينطور عليه پرسپوليس صحبت مي‌كند؟ آيا او در حضورش در منچستريونايتد و رئال مادريد هم اين كارها را مي‌كرد.
 
 
پيشكسوت فوتبال ايران افزود: آقاي كي‌روش! برادر من! چرا بايد قبل از مهمترين بازي فصل پرسپوليس اين حرف ها را ميزدي؟ چرا با حب و بغض رفتار مي‌كني! من هميشه از تو حمايت كردم اما اين بار كاري كردي كه من هم عليه تو صحبت كنم. 
 
ميناوند در خصوص اينكه آيا كي‌روش مي خواهد از ايران برود گفت: خب كي‌روش برود، قرار نيست كه هر حرفي را بزند. آقاي كي‌روش! ما با تو جام جهاني را نمي‌خوايم، تو همه فوتبال ايران را بهم ريختي، اصلا شخصيت روز اول كه به ايران آمدي با الان فرق كرده است. برانكو يك حرف راست زد و تو اينگونه عليه‌اش موضع گرفتي چرا به اين اندازه دوست داري تشنج ايجاد كني؟
 
وي عنوان كرد: آقاي كي‌روش! اگر تو در اروپا بودي ما هم آنجا زندگي كرديم و فوتبال بازي كرديم تازه تو فوتباليست هم نبودي اما امثال من دايي، علي كريمي و مهدوي كيا و... در ليگ قهرمانان اروپا بازي كرديم. حالا متوجه مي‌شوم وقتي علي كريمي به من مي‌گفت كي‌روش را نمي‌شناسي منظورش چي بوده است. 
 
پيشكسوت فوتبال ايران در پايان در خصوص اينكه كي‌روش گفته هواداران پرسپوليس عليه او موضع نمي‌گيرند تصريح كرد: من خودم اولين هواداري هستم كه مقابل كي‌روش موضع مي‌گيرم چون رفتار او غير اخلاقي است. ما هر چقدر سعي مي‌كنيم با مصاحبه‌هايمان فضا را آرام كنيم كي‌روش نمي گذارد.

آخرين اخبار ورزشي امروز 

اخبار ورزشي امروز 

اخبار ورزشي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۳۲:۵۱ ] [ picnik ] [ نظرات (0) ]

يا تاكنون به صدمات ناشي از ورزش فكر كرده ايد؟ تا به حال ورزشكار معروفي را ديده ايد كه در اوج افتخار و آمادگي جسماني به دليل صدمات ورزشي خانه نشين شده و يا مجبور به كناره گيري از ورزش شده باشد؟

اگر از هر يك از آنها بپرسيد كه صدمات ورزشي چيست؟ به شما پاسخ خواهند داد كه «بخشي از ورزش است». بخشي جداناپذير از ورزش كه در حالت حرفه اي جدي تر، شديدتر و بيشتر بروز مي كند. اما شما به عنوان يك نوجوان بايد نگران اين نوع صدمات باشيد و به آن، به چشم يكي از قوانين ورزشي نگريست. اما اين قوانين تنها شما را از صدمات جدي مصون مي دارد. اولين قانون و مهم ترين آن اين است كه: بهترين روش برخورد با صدمات ورزشي، جلوگيري از بروز آنهاست. جلوگيري از اين نوع آسيب ها شامل دانستن قواعد و اصول بازي، استفاده از ادوات و تجهيزات مناسب و انجام بازي سالم است.

اگر چه با هم تيمي هاي خود تمرين مي كنيد و در يك زمين سالم بازي سالمي ارائه مي دهيد ولي باز هم از آسيب ها و صدمات در امان نيستيد. نگران نباشيد؛ دنيا كه به آخر نرسيده است! فقط وارد مراحل ترميم و درمان خواهيد شد. اين نوشته به اين مراحل مي پردازد و روش هاي برخورد با آسيب هاي ناشي از ورزش را بيان مي كند.

آسيب هاي ورزشي چيستند؟

حتما شما دوستان زيادي داريد كه ورزش مي كنند. چه در يك تيم و چه به صورت انفرادي. احتمالاً شما نيز ورزشكاريد و شايد به ژيمناستيك يا اسكيت سواري بپردازيد و از خود مطمئن هستيد كه از خطرات ناشي از ورزشي را كه به آن مي پردازيد آگاهيد. زمين خوردن، شكستن دست يا پا. اما اين تمام ماجرا نيست و صدمات ديگري نيز ممكن است رخ دهند كه شما از آن بي اطلاعيد.

صدمات ورزشي آسيب هايي هستند كه به طور معمول در هنگام انجام تمرين در تيم هاي ورزشي، در مسابقات، جلسات تمرين و يا فعاليت هاي تناسب اندام بروز مي كنند. اين نوع صدمات به دلايل گوناگوني همچون تمرين غير اصولي، كفش نامناسب و ادوات غير تخصصي و رشد سريع در دوران بلوغ و خلاف الگوي رشد، در يك نوجوان ظاهر مي شود.

صدمات ورزشي به دو دسته عمومي تقسيم مي شوند. دسته اول، صدمات خارجي حاد (Acute Traumatic) هستند. اين دسته از صدمات به دليل ضربه ناشي از وارد آمدن نيروي مخالف ايجاد مي شوند. صدمات خارجي حاد شامل موارد ذيل است:

ـ شكستگي: تَرَك استخوان و يا خرد شدن يك استخوان.

ـ كبودي و كوفتگي: كه از نظر پزشكي آزردگي نسج بدون پارگي پوست (Contusion)ناميده مي شود و ناشي از ضربه مستقيم است كه تورم و خونريزي در ماهيچه ها و ديگر بافت هاي بدن را باعث مي شود.

ـ كشيدگي: هر نوع كشش يا پارگي ماهيچه و تاندون (تاندون بخش انتهايي ماهيچه و متصل به استخوان است).

ـ پيچيدگي: كشيدگي يا پارگي رباط ها؛ رباط ها دسته اي از الياف فيبرند كه استخوان ها و غضروف ها را به هم پيوند داده و موجب استحكام مفاصل مي گردند.

ـ خراشيدگي؛

ـ زخم ناشي از پارگي: پارگي پوست كه معمولاً عميق است و نياز به بخيه زدن دارد.

گروه دوم صدمات ورزشي، صدمات ناشي از استفاده بيش از حد يا مزمن هستند. اين نوع صدمات در طول پاره اي از زمان بروز مي كنند و معمولاً نتيجه تكرار تمرينات مثل دويدن، ضربات در تنيس يا زدن ضربه

سرويس در واليبال و تنيس است و شامل موارد زير است:

ـ شكستگي ناشي از فشار: شكستگي هاي ريز در سطح استخوان كه بر اثر تكرار بيش از حد حركات مثل پريدن بازيكنان بسكتبال به وجود مي آيد.

ـ التهاب تاندون ناشي از كشش مداوم؛

ـ التهاب كيسه زلالي: التهاب كيسه زلالي واقع در شانه، ساعد و زانو.

اغلب صدمات ناشي از حركات تكراري، اهميت كمتري نسبت به صدمات خارجي حاد دارند. ممكن است تشويق شويد كه درد مچ دست يا سوزش و التهاب زانوهايتان را ناديده بگيريد اما هيچ گاه فراموش نكنيد كه صدمات غير جدي به معني اهميت كم آنها و يا از بين رفتن و محو شدن آنها نيست. اگر هر نوع صدمه اي را بدون درمان رها كنيد ـ به ويژه صدمات حاد خارجي ـ به احتمال زياد و به مرور زمان، حادتر خواهد شد.

صدمات ورزشي و اعضاي بدن

احتمالاً شما نيز از آن دسته آدم هايي هستيد كه تصور مي كنند در هنگام ورزش و بازي تنها دست و پا و پشت صدمه خواهند ديد. اما بايد اين را بدانيد كه هر عضوي از اعضا مي تواند مصدوم شود. صورت، گردن، سر، اندام هاي جنسي، دست ها و پاها.

صدمات ناحيه سر و گردن

صدمات ناحيه سر شامل ضربه مغزي، كوفتگي و كبودي، شكستگي و لخته شدن خون است. ضربه مغزي، ناشي از وارد آمدن شوك يا تكان شديد بر ناحيه سر است كه باعث توقف فعاليت مغز يا وارد شدن شوك به مغز مي شود. اگر شدت ضربه زياد باشد يا ضربه مكرر وارد شود، ضربه مغزي مي تواند باعث آسيب ديدگي جدي مغز شود. خوشبختانه اين عارضه در بين نوجوانان زياد

شايع نيست.

هماتوم، لخته يا تجمع خون در بين لايه هاي بافت پوشاننده مغز يا بافت هاي داخلي مغز است. تمامي صدمات بيان شده مي توانند ناشي از ضربات وارد بر ناحيه سر به دليل سقوط، شوك هاي شديد ناشي از تكان، ضربه به سر يا شكستگي و يا جابجايي مهره هاي گردن باشد.

جابجايي و شكستگي مهره هاي گردن صدمه وارد شده بر گردن به دليل حركت خشك و ناگهاني سر است. همواره استفاده از كلاه ايمني در ورزش هايي كه احتمال برخورد فيزيكي در آنها زياد است و يا هنگام انجام فعاليت هايي مانند دوچرخه سواري و اسكيت سواري مي تواند به جلوگيري از بروز صدمات ناحيه سر كمك نمايد.

صدمات ناحيه گردن اغلب خطرناك ترند. اين نوع صدمات مي توانند ناشي از ضربات ناگهاني در ورزش هايي همچون كوهنوردي، اسكي، اسب سواري، ژيمناستيك، رانندگي، راگبي، جودو و يا مشت زني باشند.

صدمات ناحيه گردن شامل كشيدگي، ترك خوردگي يا شكستگي، كوفتگي و پيچ خوردگي است.

اغلب صدمات اين ناحيه به دليل ورود فشار به سر يا گردن به صورت ناگهاني و ناشي از سقوط يا ضربه است. گردن شما مي تواند در يك چشم به هم زدن مصدوم شود. كشيدگي شديد در اين قسمت باعث افزايش درد گردن (برخي مواقع در يك طرف گردن) مي شود. در پاره اي مواقع گردش گردن در يك مسير معين، باعث بروز دردهاي كم اهميت مي شود.

اگر صدمه جدي است و احتمال صدمه ديدن گردن وجود دارد، بسيار مهم است كه فرد صدمه ديده را در وضعيت ثابت قرار داده و سر وي تا رسيدن نيروهاي اورژانس مستقيم نگاه داشته شود. اگر شخص مصدوم بر روي

زمين دراز كشيده است، براي حركت دادن او هيچ اقدامي نكنيد. هرگز شخصي را كه احتمال صدمه ديدگي گردن در او زياد است را حركت ندهيد. حركت گردن مصدوم مي تواند منجر به فلج شدن دايم و يا حتي مرگ شود.

هنگام بروز اين گونه صدمات چه بايد كرد؟ صدمات جدي سر و گردن عموما در ورزش هايي كه برخورد در آنها وجود دارد (مثل فوتبال و راگبي) و يا ورزش هايي كه بالقوه با سقوط عجين هستند (مثل سواركاري) شايع است.

صدمات ناحيه پا

صدمات پا شامل كشيدگي رباط، ترك خوردگي، كوفتگي پاشنه و التهاب كيسه زلالي است. [كيسه زلالي، كيسه اي است كه در زير محل اتصال عضله خياط ران و عضله نزديك كننده بزرگ قرار دارد]. به دليل اينكه تمام وزن شما بر روي پاها قرار دارد و مرتبا فشار زيادي بر آنها وارد مي شود، لذا شرايط مساعد مصدوميت را دارند. دليل ديگر اينكه، برخي نوجوانان كه از مصدوميت هاي پا رنج

مي برند، داراي تفاوت ها و مشكلاتي در ناحيه پا هستند. مثلاً برخي داراي كف پاي صاف يا پاهايي با قوس زياد هستند.

اين مشكلات دليلي براي اجتناب از ورزش نيست اما تدابيري همچون استفاده از كفش هاي مخصوص بايد در نظر گرفته شود.

صدمات ناحيه پشت

اين دسته از صدمات كه شامل پيچ خوردگي، ترك خوردگي، كوفتگي و كشيدگي هستند، به دليل پيچيدگي و يا فشار ماهيچه هاي پشت ناشي از خم شدگي يا جابجايي و بلند كردن اجسام بروز مي كنند. اين گونه صدمات اغلب در خلال انجام ورزش هايي مثل فوتبال، هاكي، وزنه برداري، اسكيت، ژيمناستيك و بسكتبال رخ مي دهند.

صدمات ناحيه دست

صدمات ناحيه دست شامل ترك خوردگي، دررفتگي و پيچيدگي است و اغلب در ورزش هايي كه برخورد فيزيكي در آنها زياد است (مثل فوتبال و هاكي) رخ مي دهند. اين گونه صدمات ناشي از سقوط و وارد شدن نيرو به دست و انگشتان و تاشدگي آنها، فشار شديد به دست و يا ضربه مستقيم به دست است.

آخرين اخبار ورزشي امروز و خبرهاي هاي ورزشي و فوتبال برتر از سايت هاي ورزشي ورزش3 ورزش 3 ورزش سه ورزش 3 فوتبال جام نيوز ورزشي ورزش تري خبرآنلاين ورزشي

 

محافظت در برابر صدمات ورزشي

اگر درد شما به تدريج و در حين فعاليت افزايش يابد و باعث لنگيدن يا عدم توانايي در انجام برخي حركات شود، به سرعت بايد به يك دكتر مراجعه كنيد.

شما بايد مراقب چه نوع دردهايي باشيد؟ هر نوع صدمه اي كه منجر به تورم، كرختي، درد شديد، التهاب، گرفتگي عضلات يا عدم انعطاف شود بايد جدي گرفته شود.

شما بايد تفاوت بين دردهاي مقطعي و مزمن را بدانيد. براي مثال، براي درد شانه نيازي به مراجعه به پزشك نيست ولي اگر ميزان درد به وضعيت وخيم نزديك شود و يا اگر براي يك هفته يا بيشتر باقي بماند، بايد از پزشك معالج خود وقت ملاقات بگيريد.

مهم ترين كاري كه لازم است در زمان مصدوميت يا احتمال مصدوميت انجام دهيد، توقف ورزش يا فعاليت منجر به آن مصدوميت و مراجعه به پزشك است. براي صدمات شديد و پيچيده بهتر است به پزشك متخصص در مصدوميت هاي ورزشي مراجعه شود. پزشك با استفاده از آزمايشات پزشكي و ابزار تشخيص مثل «اشعه ايكس» و

«ام آرآي»، ميزان مصدوميت را مشخص مي كند. «ام آرآي» به پزشك اجازه مي دهد تا نسبت به روش هايي همچون «سي تي اسكن» و «اشعه ايكس»، بافت هاي نرم اندام را نيز دقيق تر بررسي كند.

زماني كه پزشك از وسعت مصدوميت آگاه شد، روش هاي درماني همچون استراحت و سرد كردن را جهت كاهش تورم و درد آغاز مي كند و داروهاي مسكن و ضد التهاب مثل ايبوبروفن را تجويز مي كند. استفاده از آتل، گچ و جراحي نيز ممكن است بسته به نوع مصدوميت به عنوان راه حل برگزيده شوند.

پس از اين، احتمال اتفاق افتادن سه چيز وجود دارد. ممكن است پزشك شما پيشنهاد كند كه تا زمان التيام از بازي يا ورزش پرهيز كنيد و يا هنگام بازي از وسايل محافظ مثل زانوبند يا مچ بند استفاده كنيد و يا اينكه تن به روش هاي توان بخشي (فيزيوتراپي) دهيد. اگر در معرض خطر مصدوميت ديگري قرار داشته باشيد و يا در هنگام درمان احتمال حاد شدن مصدوميت وجود داشته باشد، پزشكان طب ورزشي به شما اجازه ورزش يا بازي نخواهند داد.

چه زماني آماده خواهيد شد؟

اگر پزشك معالج شما از شما خواسته است كه ورزش را متوقف كنيد، اولين سؤالي كه به ذهن شما خطور خواهد كرد اين است كه «چه زماني مي توانم مجددا ورزش كنم؟» اين موضوع به مشخصه هاي مصدوميت شما بستگي دارد لذا در اين مورد با پزشك خود مشورت كنيد. كارهاي زيادي مي توانيد انجام دهيد تا در هنگام مصدوميت روي فرم بمانيد، اما حتما آنها را با پزشك معالج در ميان بگذاريد. اين فعاليت ها شامل استفاده از دوچرخه ثابت، شنا، آب درماني و قايق ثابت است. البته برنامه توان بخشي شما، نيز در اين زمينه به شما كمك خواهد كرد. توان بخشي فرآيندي است كه شما را به فرم اصلي بازگردانده و مجددا براي فعاليت آماده مي كند. توان بخشي مي تواند بخشي از برنامه معالجه باشد و شامل ورزش، درمان دستي به وسيله فيزيوتراپ و استفاده از فن آوري هايي همچون تجهيزات ماوراء صوت است. تجهيزات ماوراء صوت جهت گرم نمودن موضع مورد نظر استفاده مي شود. اين گرما در كاهش درد، كمك به درمان و افزايش ميزان تحرك مؤثر است.

با اطمينان ورزش كنيد

براي اجتناب و دوري از صدمات چه بايد كرد؟ استفاده از ابزار حفاظتي مثل كلاه مخصوص براي ورزش هاي خاص راهكار مناسبي است. زماني كه به صحنه ورزشي باز مي گرديد، احتمالاً به ابزار حفاظتي جديدي مثل كفش هاي مخصوص، نوارهاي طبي (مثل زانوبند براي محافظت بيشتر)، زانوبند و آرنج بند و محافظ دندان نياز خواهيد داشت. اين تجهيزات به حمايت و حفاظت بخش هاي مختلف بدن در برابر كشيدگي، ضربات مستقيم و احتمال صدمات مجدد كمك مي كنند.

براي جلوگيري از تكرار مصدوميت از گرم شدن بدن پيش از تمرين و بازي مطمئن شويد. به خاطر بسپاريد كه اين كار را به آرامي انجام دهيد خصوصا زماني كه به تازگي به ميدان ورزش بازگشته ايد تا به تدريج به سطح آمادگي پيش از مصدوميت برسيد.

همچنين محدوديت هاي خود را بيابيد و بشناسيد. اگر عضو سابقا آسيب ديده، باعث رنجش و ناراحتي شد فورا فعاليت خود را متوقف كرده و به استراحت بپردازيد. در صورت باقي ماندن درد، بدون هيچ درنگي از فوريت هاي پزشكي كمك بخواهيد زيرا بدن شما در حال اخطار دادن به شماست!

و حرف آخر اينكه، ورزش كنيد اما با اطمينان. سعي كنيد از تجربيات درس بگيريد و آنچه را كه نياز است تا به شما در جلوگيري از مصدوميت دوباره ياري برساند را به كار بنديد.

 

 

آخرين اخبار ورزشي امروز و خبرهاي هاي ورزشي و فوتبال برتر از سايت هاي ورزشي ورزش3 ورزش 3 ورزش سه ورزش 3 فوتبال جام نيوز ورزشي ورزش تري خبرآنلاين ورزشي

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۳۱:۴۱ ] [ picnik ] [ نظرات (0) ]

ا وجود آن كه سال 2016 با تلخي هاي بسياري همراه بود، اما نقاط مثبت زيادي نيز در آن پيدا مي شود. بدون شك مي توان يكي از بخش هاي موفق امسال را صنعت سينما دانست. بسياري از افراد به فيلم و سينما علاقه دارند و به شدت آن را دنبال مي كنند. امسال شاهد اكران فيلم هاي ابر قهرماني زيادي بوديم. آن ها توانستند موفقيت تجاري زيادي كسب نمايند و مخاطبان را به سمت خود بكشانند.

اما نظر منتقدان همواره با مردم تفاوت داشته است. آن ها از زواياي خاصي به تماشاي آثار سينمايي مي نشينند و پارامترهاي ديگري براي نمره دادن به يك اثر در نظر مي گيرند.با توجه به اين كه سال 2016 روزهاي پاياني خود را مي گذراند، اين قشر نيز برترين فيلم هاي سينمايي از نگاه خود را معرفي كرده اند.

احتمالا شما با نام «راتن توميتوز» (گوجه فرنگي گنديده) آشنايي داريد. اين پايگاه اينترنتي به نقد آثار سينمايي مي پردازد و از 100 به آن ها نمره مي دهد. فيلم ها بايد بتوانند امتيازي بالا تر از 60 كسب كنند تا يك گوجه فرنگي رسيده نصيبشان شود. در غير اين صورت، ميوه اي گنديده دريافت مي كنند.

منتقدان اين سايت اكنون برترين فيلم هاي سال 2016 را معرفي كرده اند. مقاله را تا پايان بخوانيد و با آن ها آشنا شويد.

1- «او.جي: ساخت آمريكا» (O.J.: Made in America)

بر روي فيلم و يا سريال بودن اين اثر 7 ساعت و نيمه بحث هاي زيادي وجود داشت. «ازرا ادلمان» كارگردان آن روشي خيره كننده و مثال زدني (استفاده از داستان او جي سيمپسون ورزشكار سرشناس)  را براي نقد كردن نژاد، سياست، خشونت هاي داخلي و سيستم قضاوت آمريكا اتخاذ كرده است. با وجود آن كه اين اثر به 5 قسمت تقسيم شده، هيچگاه احساس سريالي بودن را منتقل نمي كند و يه داستان قدرتمند را دنبال مي نمايد.

تنها راه نشان دادن درست ماجرا، روشي بود كه عوامل فيلم در نظر گرفتند.

2- «لا لا لند» (La La Land)

 

اين فيلم يكي از بهترين آثار ساخته شده در سال جاري به شمار مي رود. «رايان گاسلينگ» و «اما استون» به يكديگر علاقه مند مي شوند، اما به خاطر جاه طلبي هاي فردي از هم جدا مي گردند. ساخته «ديمين شزل» تصويري را از لس آنجلس ارائه مي دهد كه ما تنها در روياهايمان مي توانيم آن را ببينيم.

3- «عزيز آمريكايي» (American Honey)

 

آندريا آرنولد كارگردان بريتانيايي اين فيلم، تصميم گرفت يك درام جاده اي درباره چند جوان بسازد. «ساشا لين» و «شايا لابوف» به ايفاي نقش در اين اثر سينمايي مي پردازند. سادگي و نحوه فيلم برداري، شما را محو تماشاي آن خواهد كرد.

4- «سكوت» (Silence)

 

مارتين اسكورسيزي 30 سال (به علت مشكلات فني و وسواس زياد) تلاش كرد تا بتواند اين فيلم را به نتيجه برساند. «سكوت» داستان كشيشي را روايت مي كند كه در قرن 17 ميلادي، تلاش دارد آيين مسيحيت را در ژاپن گسترش دهد. اين اثر سينمايي شبيه به هيچ يك از آثار اسكورسيزي نيست و با همه فيلم هاي او تفاوت دارد. «اندرو گارفيلد» و «ليام نيلسون» در اين فيلم به ايفاي نقش پرداخته اند.

5- «اگر سنگ از آسمان ببارد» (Hell or High Water)

به جرات مي توان گفت كه اين اثر سينمايي، بهترين فيلمنامه را در ميان محصولات امسال داراست. «تيلور شريدن» نويسنده اين اثر، توانسته كمك زيادي به «ديويد مكنزي» و بازيگراني مانند «جف بريجز»، «كريس پاين» و «بن فاستر» نمايد.

6- «ورود» (Arrival)

دانلود فيلم

بهترين آثار علمي-تخيلي همواره از دنياي واقعي براي پايه گذاري خود استفاده كرده اند. فيلم «ورود» نيز توانسته اين كار را به خوبي انجام دهد و تماشاگر را كاملا راضي كند. «امي آدامز» و «جرمي رنر» نقش دو دانشمند را بازي مي كنند كه قرار است از آن ها براي برقراري ارتباط با موجودات بيگانه استفاده شود. در اين ميان داستان هايي براي شخصيت امي پيش مي آيد كه تماشاي آن ها مي تواند جذاب باشد.

7- «منچستر كنار دريا» (Manchester by the Sea)

 

«كنت لونرگان» اين بار توانسته فيلمي بسيار خوب بسازد. مردي كه نقش آن را «كيسي افلك» بازي مي كند، بعد از مرگ برادرش مجبور مي شود از پسر او محافظت نمايد. اين فيلم اندوه و سختي هاي بخشيدن خود را به خوبي نشان مي دهد و افلك نيز بهترين بازي دوران حرفه ايش را به نمايش گذاشته است.

8- «مهتاب» (Moonlight)

دانلود فيلم ايراني جديد

«بري جنكينز» پيچيدگي هاي زندگي را در قالب نشان دادن ماجراي يك مرد ساكن ميامي در سه بخش، به زيبايي بيان كرده است و هر كسي كه به سينما علاقه دارد، بايد به تماشاي اين اثر بنشيند. كارگرداني، بازي ها، فيلم برداري و موسيقي، در بالاترين سطح خود قرار دارند و فيلم نامه نيز بسيار خوب و حرفه اي نوشته شده است.

9- «سركش: داستاني از جنگ ستارگان» (Rogue One: A Star Wars Story)

نخستين فيلم از اين مجموعه، احساس خاص و عجيبي را به شما منتقل مي كرد. هنگام به پايان رسيدن فيلم، «سركش» به شما احساس قاطعيت را انتقال مي دهد. هنوز هم نكات زيادي در محدوده كهكشان جنگ ستارگان وجود دارد، اما مخاطرات بالايي كه در فيلم به چشم مي خورد، هيجاني درون شما ايجاد مي كند كه هنگام مشاهده فيلم هاي اصلي اين مجموعه چندان شاهدش نبوديم.

10- «جكي» (Jackie)

نگاه ترديد آميزي كه كارگردان به «ژاكلين كندي» پس از ترور همسرش «جان اف كندي» داشته، باعث شده است كه داستان به شكلي زيبا پيش برود و نشان دهد كه بانوي اول آن زن ترسويي نيست كه مطبوعات جلوه داده اند. ناتالي پورتمن در نقش جكي يكي از بهترين بازي هاي دوران كاري اش را به نمايش گذاشته و سطح فيلم را چند پله ارتقا داده است.

فيلم هاي مورد تحسين

فيلم «كنيز» (the handmaiden) محصول كشور كره جنوبي، بسيار خوش ساخت است و تماشاگر را وادار مي كند كه آن را تا پايان ببيند. «Kate Plays Christine» نيز براي كساني مناسب است كه به دنبال شيوه اي جديد براي روايت كردن قصه هستند. «وينر» به داستان آنتوني وينز و اعمال شيطاني او مي پردازد.

«Popstar: Never Stop Never Stopping» نيز يك فيلم كلاسيك و موفق خواهد بود، زيرا اندي سَنبرگ و گروهش به خوبي با فضاي فيلم «This Is Spinal Tap» آشنايي دارند.

«خيابان آواز» (Sing Street) نيز ماجراي كودكي كه با تشكيل يك گروه موسيقي، باعث تحت تاثير قرار گرفتن دختر داستان مي شود را روايت مي كند.

دانلود فيلم سينمايي ايراني جديد رايگان و خارجي

دانلود فيلم ايراني و خارجي جديد با لينك مستقيم رايگان

دانلود فيلم ايراني جديد و خارجي 2017

دانلود فيلم ايراني جديد و سريال كره اي خارجي 2017


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۵۱:۰۱ ] [ picnik ] [ نظرات (0) ]

علت و دليل مرگ حسن جوهرچي فوت كرد و درگذشت و مراسم تشييع حسن جوهرچي و عكس حسن جوهرچي و دخترش آوا جوهرچي و همسر واقعي حسن جوهرچي

علت و دليل مرگ حسن جوهرچي فوت كرد و درگذشت و مراسم تشييع حسن جوهرچي و عكس حسن جوهرچي و دخترش آوا جوهرچي و همسر واقعي حسن جوهرچي

حسن جوهرچي فوت حسن جوهرچي و فقيهه سلطاني آوا جوهرچي همسر واقعي حسن جوهرچي بيماري حسن جوهرچي علي جوهرچي پسر حسن جوهرچي مهناز بيات همسر جوهرچي مهنازبيات همسرحسن جوهرچي

حسن جوهرچي درگذشت علت فوت حسن جوهرچي مشخص شد حسن جوهرچي فوت كرد و درگذشت علت و دليل مرگ حسن جوهرچي علت مرگ حسن جوهرچي چرا حسن جوهرچي مرد

عكس حسن جوهرچي و دخترش آوا جوهرچي و همسر واقعي حسن جوهرچي

عكس حسن جوهرچي و دخترش آوا جوهرچي و همسر واقعي حسن جوهرچي

عكس حسن جوهرچي و همسرش مهناز بيات

عكس حسن جوهرچي و همسرش مهناز بيات

عكس حسن جوهرچي و دخترش آوا جوهرچي و پسرش علي جوهرچي

عكس حسن جوهرچي و دخترش آوا جوهرچي و پسرش علي جوهرچي

عكس حسن جوهرچي و دخترش آوا جوهرچي و پسرش علي جوهرچي

مراسم تشييع پيكر زنده ياد حسن جوهرچي

بيماري حسن جوهرچي

در عكس زير جشن تولد ۴۸ سالگي مرحوم حسن جوهرچي در يك مركز خيريه در مشهد را مي‌بينيد.

مروري بر گفت‌وگوهاي ايسنا با حسن جوهرچي

واكنش بازيگران به فوت حسن جوهرچي +تصاوير

عكس هاي خفن بازيگران زن و مرد ايراني و عكس خفن و داغ امروز

عكس خفن بازيگران زن و مرد ايراني و عكس هاي خفن و داغ امروز

منبع:

عكس خفن


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۵۰:۱۹ ] [ picnik ] [ نظرات (0) ]

چگونه باسني بزرگ داشته باشيم و چيكار كنم باسنم زيبا باشد

چيكار كنم باسنم برجسته باشد,بزرگ كردن ران وباسن,چكار كنيم ران و باسن هايمان بزرگ شود,چيكار كنم باسنم بزرگ بشه,راههاي چاق شدن پايين تنه,چگونه باسن و راني زيبا و بزرگ داشته باشيم,كرم ميبلين,چگونه باسن بزرگ و زيبا داشته باشيم,چگونه باسني خوش فرم داشته باشيم,چگونه باسني بزرگ و خوش فرم داشته باشيم,چگونه باسني برزيلي داشته باشيم,چگونه باسني بزرگ و برزيلي داشته باشيم,چگونه باسني زيبا داشته باشيم,چگونه باسني بزرگ و برجسته داشته باشيم, چيكار كنم باسني بزرگ و زيبا داشته باشم

 ‫چگونه باسني بزرگ داشته باشيم و چيكار كنم باسنم زيبا باشد

 

وقتي مي توانيد با روش هاي طبيعي باسني ايده آل داشته باشيد چرا از آمپول بزرگ كننده ران وباسن استفاده كنيم كه عوازض تاييد نشده و همچنين تاييديه ورزات بهداشت را هم ندارند استقاده كنيم؟!

در اين پست 5 تمرين اختصاصي براي بزرگ كردن و زيبا شدن باسن ارائه مي شود و همچنين رژيم غذايي سالم براي داشتن باسني زيبا و كمري باريك معرفي مي شود.

ورزشي براي خوش فرم كردن باسن و تقويت ماهيچه باسن و ران

1 –  اسكوات  بزنيد.

 ‫چگونه باسني بزرگ داشته باشيم

در ابتدا فقط از وزن بدن خود براي اين كار استفاده كنيد بعد به تدريج اين كار را با دمبل يا ميله وزنه انجام دهيد.

در حالي كه پاهايتان را به اندازه عرض شانه باز كرده ايد بايستيد و اندكي به سمت جلو متمايل شويد. پشت خود را صاف نگه داريد و سرتان را رو به جلو و اندكي رو به بالا بگيريد.
نفس را به داخل بكشيد و در حالي كه پشت خود را صاف نگه داشته ايد زانوهايتان را خم كنيد.  تا جايي پايين بياييد كه ران هايتان با كف موازي شود.
نفس را بيرون بدهيد و پاهايتان را صاف كنيد تا دوباره بايستيد. در انتها زانوهايتان را قفل نكنيد.
اين سه ست را 12 تا 15 بار تكرار كنيد. براي رسيدن به بهترين نتيجه با وزنه سنگين  8 تا 15 مرتبه تمرين را تكرار كنيد.
براي ايجاد تنوع، اسكوات كامل يا  اسكوات اسپليت را امتحان كنيد. براي اسكوات كامل  بدن خود را تا حد امكان پايين بياوريد. براي اسكوات اسپليت (مانند تصوير زير)، يك پايتان را از پشت بلند كرده و روي نيمكت بگذاريد وو با يك پا اسكوات بزنيد.

2- قدم به جلو يا Lunge

براي انجام اين حركت نيز بايد به تدريج وزنه بيشتري برداريد تا در نهايت يك ميله با وزنه هاي سنگين استفاده كنيد.

با پاهايي كه به اندازه عرض لگن باز شده بايستيد و يك قدم بزرگ به جلو برداريد.
در حالي كه نفس خود را به داخل مي كشيد ، زانوهايتان را به آرامي خم كنيد تا بدن تان پايين بيايد اما نگذاريد زانوهايتان بيش از 90 درجه خم شود.  زانوي جلوي شما بايد درست در بالاي قوزك پاي جلو باشد.
نفس را بيرون بدهيد و همزمان پشت خود را بالا ببريد تا به حالت ايستاده برسيد و اين كار را با پاي ديگر تكرار كنيد.
همين تمرين را به سمت عقب انجام دهيد(مانند شكل زير). در همان وضعيت اوليه بايستيد اما يك قدم به سمت عقب برداريد.
شما مي توانيد اين تمرين را 25 مرتبه براي هر پا تكرار كنيد و مانند تمرين اسكوات در حالي كه وزنه سنگين در دست نگه داشته ايد تمرين را 8 تا 155 مرتبه تكرار كنيد.

3-  قدم به بالا

يك ميله يا وزنه را در دست خود  نگه داريد و در مقابل يك سكو بايستيد.
با يك پا از سكو بالا برويد و خود را به جلو بكشيد در حالي كه پاي ديگر را به سمت بالا مي بريد.
بدون اين كه با پاي دوم سكو را لمس كنيد زانويتان را تا كمر بالا بياوريد و بعد پاي خود را روي زمين و به موقعيت اوليه برگردانيد.
اين تمرين را 8 تا 155 بار تكرار كنيد.

4- با پاي سفت وزنه برداري كنيد.

در مقابل يك ميله با وزنه بايستيد. پاي شما بايد به اندازه عرض شانه تان باز باشد.
در حالي كه نفس خود را داخل مي دهيد با پشت صاف زانوهايتان را خم كنيد. خود را پايين بياوريد تا بتوانيد   با دست هايتان كه به اندازه عرض شانه از هم فاصله دارند ميله را بگيريد.
در حالي كه نفستان را بيرون مي دهيد ، زانوها ، مفصل ران و تنه را صاف كنيد تا وزنه را بالا بياوريد و صاف بايستيد سپس سينه را بيرون بدهيد، تيغه شانه تان را به عقب بكشيد و عضلات سريني را به هم فشار دهيد.
به آرامي وزنه را پايين بياوريد تا به موقعيت شروع تمرين بازگردد اما وزنه را روي زمين رها نكنيد.
تمرين را 8 تا 155 بار انجام دهيد.

5- بدون وزنه تمرين كنيد .

 ‫چگونه باسني بزرگ داشته باشيم

اگر هيچ وزنه اي در اختيار نداريد نگران نباشيد . چند حركت به شما معرفي مي كنيم كه براي انجام آن ها نياز به وزنه اي نداريد.

پل زدن:  روي پشت دراز بكشيد به طوري كه كف پاهايتان روي زمين و زانوهايتان زاويه 45 درجه داشته باشد. در حالي كه دست ها و بازوهايتان روي زمين است ، مفصل ران را تا جايي كه مي توانيد از روي زمين بلند كنيد و عضلات سريني را سفت كنيد.  سپس به حالت اوليه بازگرديد. اين تمرين را نيز 8 تا 15 بار تكرار كنيد.

بلند كردن پا از طرفين : روي پهلو دراز بكشيد و پاي بالايي را بلند كنيد. مفصل ران را صاف نگه داريد و زانويتان را رو به جلو بگيريد.

شنا با دست و پاي مخالف : در وضعيت شنا رفتن قرار بگيريد به طوري كه دست هايتان روي زمين به اندازه عرض شانه ها از هم فاصله داشته باشند. بدنتان صاف و انگشتان پا پشت سر شما روي زمين قرار بگيرد. دست راست و پاي چپ را همزمان تا جايي كه مي توانيد بلند كنيد، نگه داريد و دوباره به موقعيت شروع بازگردانيد. همين كار را با دست و پاي مخالف انجام دهيد.

چگونه كمري باريك داشته باشيم و باسني بزرگ و رژيم غذايي سالم

چگونه كمري باريك داشته باشيم:كم كردن اندازه دور كمر در حالي كه اندازه باسن افزايش يابد، تلاشي سه شاخه است: تغيير رژيم غذايي و مصرف مكمل هاي غذايي لازم براي كاهش چربي اطراف كمر،انجام روش هاي زيبايي با طب سوزني جهت كاهش چربي هاي هاي اضافي پهلو و شكم و رشد موضعي باسن، انجام ورزش هاي قلبي عروقي براي سوزاندن بيشتر چربي تمام بدن و انجام ورزش هاي پا براي افزايش اندازه عضلات باسن و ران.
اگر اين رژيم را به درستي دنبال كنيد، از چگونگي و سرعت نتايج شگفت زده خواهيد شد. باسن و بالاي ران بزرگتر و كمر كوچكتر به نظر متقابل با هم هستند. موفقيت در يك مرحله،موفقيت در مراحل ديگر را افزايش خواهدد داد.مصرف كربوهيدرات هاي ساده و غذاهاي ديگري كه انرژي بلند مدت در اختيار شما قرار نمي دهند را كاهش دهيد. اين شامل نان و برنج سفيد، شكر تصفيه شده، الكل مي شود. اين غذاها به اندازه اي كه همتايان پيچيده آنها مثل شكر قهوه اي و برنج و نان تصفيه نشده و سبوس دار و فيبر دار به شما انرژي مي دهند، نمي دهند و بنابراين شما به خوردن بيشتر نياز پيدا مي كنيد.

غذاهاي فيبردار زمان بيشتري مي برد تا هضم شوند و در مقايسه با كربوهيدرات هاي ساده اما همان ميزان انرژي را آزاد مي سازند و اين به معني هست كه شما لازم نيست زياد بخوريد.محتواي فيبر به طور موثري محتواي كربوهيدرات اضافي را كاهش مي دهد.پروتئين بخوريد به ويژه درست پس از تمرين وزن، پروتئين (به علاوه كربوهيدرات ها) براي ساخت عضلات از جمله عضلات باسن استفاده مي شود.

شنا برويد. مطمئن شويد پا صاف است. پنجه را خم كنيد تا بدن را روي قوس پنجه بكشيد. همين كه بدون وزنه توانستيد در اين كار مهارت يابيد، با افزودن تدريجي وزنه شروع كنيد تا به ميزاني برسيد كه در مرتبه 8 تا 12 حركت، برايتان چالش بر انگيز باشد. اين رنج اصلي عضله ساز است.
با زانوي خم شده و حركت باسن به سمت عقب اسكوات را آغاز كنيد.بالاي پا (ران) بايد موازي با سطح زمين قرار بگيرد. قوزك پا و باسن بايد تقريبا هم را لمس كنند. اين ورزش بر روي تمامي پا كار مي كند و نيز فشار را بر از زانوو بر مي دارد.تمرينات با وزنه بهتر است تحت نظر مربي در باشگاه يا منزل باشد.

مرتبط:براي سفيد شدن پوست صورت چه بايد كرد

 ‫چگونه باسني بزرگ داشته باشيم و چيكار كنم باسنم زيبا باشد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۵۲:۴۲ ] [ picnik ] [ نظرات (0) ]

نقل و انتقالات پرسپوليس 95-96 با جدول كامل نقل و انتقالات پرسپوليس

نقل و انتقالات پرسپوليس 95-96 با جدول كامل نقل و انتقالات پرسپوليس

نقل و انتقالات نيم فصل ليگ برتر 95-96

پرسپوليس,اخبار باشگاه پرسپوليس 

نقل و انتقالات پرسپوليس

بازيكنان ورودي پرسپوليس:نقل و انتقالات پرسپوليس 95-96 با جدول كامل نقل و انتقالات پرسپوليس

سامان نريمان جهان

سروش رفيعي

بازيكنان خروجي پرسپوليس:نقل و انتقالات پرسپوليس 95-96 با جدول كامل نقل و انتقالات پرسپوليس

احمد نورالهي

اميد عاليشاه

شهاب زاهدي

محمد رحمتي

محمد آرام طبع

نقل و انتقالات پرسپوليس 95-96 با جدول كامل نقل و انتقالات پرسپوليس

مرتبط:

پرسپوليس

استقلال

رئال مادريد

بارسلونا

اخبار ورزشي

نقل و انتقالات پرسپوليس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۵۱:۵۹ ] [ picnik ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 45
دیروز : 24
افراد آنلاین : 1
همه : 952
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب
سئو کار حرفه ای / ملک یاب / خرید و فروش اکانت بازی / ساخت سردخانه  
سردخانه / خرید بک لینک / رزرو هتل / ترجمه تخصصی /
وکیل پایه یک دادگستری / هاست ارزان / شیرازچت|چت روم شلوغ / تورسریلانکا